background
Paweł
Merkel
Łukasz
Grześkowiak

Talo Energy

Talo Energy powstała na bazie szerokiego doświadczenia jej wspólników. Skupia profesjonalistów w dziedzinie energii elektrycznej i grzewczej, Odnawialnych Źródeł Energii oraz Funduszy Krajowych i Unijnych. Na przestrzeni lat firma wypracowała szeroką gamę produktów, renomowanych producentów, których jesteśmy certyfikowanym partnerem. Są to:

 • fotowoltaika
 • ogrzewanie budynków matami grzewczymi w technologii podczerwieni
 • pompy ciepła
 • oświetlenie uliczne zasilane fotowoltaiką

Główna siedziba firmy znajduje się w Szczecinie. Posiadamy również oddział we Wrocławiu a inwestycje prowadzone są w całej Polsce.

Ostatnie lata to czas ogromnego rozwoju dla firmy Talo Energy. Nasza firma wyspecjalizowała się w bardzo wąskiej dziedzinie tj. montażu instalacji fotowoltaicznych na dużej wysokości, powyżej 30 metrów. Nie tak dawno świętowaliśmy sukces jednej z naszych realizacji, ponad 700 kW fotowoltaiki, prawie 3000 paneli i ponad 50 falowników na dachach wieżowców w ścisłym centrum Wrocławia, która dziś jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie rozproszoną instalacją produkującą prąd z energii słonecznej. Dzięki naszym podniebnym elektrowniom z tańszego prądu korzysta  już ponad 15000 mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

Po za klientem biznesowym obsługujemy również klienta indywidualnego. W poprzednich latach wykonaliśmy kilkaset instalacji dla domków jednorodzinnych wyposażając je w ogrzewanie i fotowoltaikę. Duży procent  tych instalacji otrzymało dotację z programu prosument obsługiwaną przez naszą firmę.

Każdego klienta, zarówno dużego jak i indywidualnego traktujemy z równą starannością i zaangażowaniem.

Dzięki zachowaniu najwyższych standardów przy projektowaniu i realizacji, klienci TALO ENERGY mają możliwość uzyskania niezależności energetycznej przy równoczesnym zachowaniu troski o środowisko naturalne. Co to oznacza? Dzięki „Podłączeniu swoich domów do słońca” rachunki za Energię Elektryczną, Ogrzewanie i Ciepłą Wodę naszych klientów mogą wynosić nawet 0 zł rocznie.

Naszą ambicją jest aby w Polsce powietrze którym oddychamy nie zatruwało nas i naszych dzieci. Pragniemy przyczyniać się do zwiększenia udziału „czystej energii” dzięki czemu nasze środowisko będzie zdrowsze a portfele naszych klientów pełniejsze.

Nasz Zespół

Paweł Merkel – W 2010 roku wykorzystując swoje doświadczenie i pasję stworzyłem firmę „Specjaliści Energetyczni”, obecnie – „Talo Energy s.c.” Paweł Merkel, Łukasz Grześkowiak w której jako Dyrektor Zarządzający jestem odpowiedzialny za realizację strategii oraz koordynację działań firmy. Mam zaszczyt pracować z profesjonalistami którzy dzięki zaangażowaniu i determinacji sprawiają, że TALO Energy jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się firm w Polsce w branży OZE.

Łukasz Grześkowiak – współwłaściciel. Absolwent Wydziału Jean Monnet Centre of Excellence – na Uniwerytecie Szczecińskim oraz Universita degli Studi di Catania. Ponadto, posiada dyplom certyfikat menadżerski na Chartered Management Institute w Londynie. Manager wysokiego szczebla z doświadczeniem w energetyce oraz optymalizacji kosztów w firmach. W branży energetycznej i pozyskiwania funduszy od 2008 roku.

Zespół Projektowy – Posiadamy zespoły z wieloletnim udokumentowanym doświadczeniem zawodowym.

Zakres prac zespołu projektowego zajmującego się fotowoltaiką i ogrzewaniem:

 • projekty koncepcyjne,
 • projekty budowlane,
 • pozwolenia na budowę,
 • nadzory

Zakres prac zespołu projektowego zajmującego się funduszami unijnymi:

 • analizy finansowe,
 • studia wykonalności,
 • pisanie wniosków,
 • prowadzenie projektu,
 • rozliczenie projektu

Zespół Wykonawczy – Posiadamy własny zespół Instalatorów z dużym doświadczeniem.

 • Fotowoltaicznych i Elektrycznych z uprawnieniami elektrycznymi SEP i Urzędu Dozoru Technicznego, certyfikowanymi m.in. przez Winaico, Froniusa, Sunfixings
 • Pomp Ciepła – certyfikowanych m.in. przez DeDietrich, Sofath