Atrakcyjna cena prądu dla firm to w wielu przypadkach możliwość obniżenia kosztów produkcji, zwiększenia zysku ze sprzedaży i wyprzedzenia konkurencji. W biznesie liczą się długofalowe działania nakierowane na korzyści, które można zaplanować w perspektywie kilku lub kilkudziesięciu lat. Krokiem w stronę przyszłości dla firm jest instalacja fotowoltaiczna. Z naszą ofertą to inwestycja, która się opłaca!.

Instalacje fotowoltaiczne dla firm

Instalacje fotowoltaiczne dla firm to propozycja, która jest warta rozważenia przez przedsiębiorstwa każdego typu. Nasi specjaliści są w stanie zaproponować zarówno większą elektrownię, jak i mniejsze modele instalacji fotowoltaicznej. Wybór modułów i konstrukcji zawsze dokonuje się po analizie zapotrzebowania danej lokalizacji na energię elektryczną, stopień naświetlenia powierzchni i inne czynniki, w tym także atmosferyczne. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami wykonanymi na potrzeby biznesowe. W wielu przypadkach instalacja fotowoltaiczna gwarantuje stałą taryfę za energię elektryczną przez wiele lat. Przedsiębiorcy podkreślają, że dzięki zainstalowanym panelom jako właściciele odpowiedzialni za rachunek ekonomiczny firmy nie muszą się martwić o wzrost stawek za energię elektryczną. Bez instalacji fotowoltaicznej wyższe rachunki za prąd mogłyby oznaczać konieczność podniesienia cen za usługi i utratę konkurencyjnej pozycji na rynku.

Ugruntowana pozycja na rynku

W biznesie liczą się pewni partnerzy. Wzajemne zaufanie i wymiana doświadczeń pozwala osiągnąć spektakularne sukcesy. Przedsiębiorcy chętnej powierzają swoje pieniądze na inwestycje wykonawcom, którzy mogą się wykazać sukcesami w branży. Dlatego z dumą podkreślamy nasze osiągnięcia i nigdy nie spoczywamy na laurach. Talo Energy z wielką przyjemnością bierze udział w wydarzeniach branżowych. Takim eventem był VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości organizowany przez Polską Agencję Przedsiębiorczości w Centrum Kongresowym ICE Kraków – jedno z najważniejszych dla gospodarki spotkań. Jest to prawdziwy powód do tego, aby nauka skonfrontowała się z biznesem na polu merytorycznych dyskusji i dwustronnej wymiany poglądów. Uważamy za wartościowe poznanie doświadczeń największych autorytetów z kluczowych sektorów gospodarki i samorządów. Warto dodać, że wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem wielu organizacji m.in. Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, a także Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej i Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej. 

Tańsza energia dla firm produkcyjnych

Wśród klientów, którzy zdecydowali się na podjęcie współpracy, są firmy produkcyjne, dla których ceny energii elektrycznej nierzadko decydują o konkurencyjnej pozycji na rynku. Do tego typu działalności należy np. nowoczesna linia produkcyjna okien drewnianych, wytwarzanych dla sektora budownictwa mieszkaniowego. Wahania cen materiałów budowlanych destabilizują biznesplan i spodziewane zyski inwestorów. Dlatego wybierają oni chętnie do współpracy partnerów, którzy są w stanie zagwarantować stały poziom cenowy swoich wyrobów. Nowoczesne rozwiązania stosowane w Talo Energy pozwalają zatrzymać koszty energii na stałym, niskim poziomie przez co najmniej 30 lat. Dzięki temu oszczędności są widoczne nie tylko w opłatach za energię czynną, ale również w opłatach dystrybucyjnych.

Instalacja fotowoltaiczna dla spółdzielni mieszkaniowych

Na spore oszczędności mogą liczyć mieszkańcy wrocławskiej spółdzielni mieszkaniowej, która podjęła decyzję o zrealizowaniu instalacji fotowoltaicznej dla firm. Jest to jedyna w Polsce spółdzielnia, która zrealizowała projekt na tak szeroką skalę. Przedsięwzięcia polegało na montażu ponad 2 770 sztuk paneli fotowoltaicznych. Instalacją zostało objętych 35 budynków. Panele zostały założone na dachach, a łączna moc elektryczna wszystkich zamontowanych instalacji wynosi 739 kWp

Korzyści oferty dla biznesu

Dla wielu współczesnych firm energia elektryczna stanowi duży składnik bieżących kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa. Rosnące ceny energii dotyczą wszystkich i są widoczne na rachunkach każdej działalności gospodarczej. Grupy energetyczne przerzucają na biznes koszty dodatkowych podatków i danin na rzecz państwa, a płaci za to mały i średni biznes. Zwiększające się koszty energii sprawiają, że produkt jest mniej konkurencyjny w stosunku do innych podmiotów na rynku. Dla biznesu niezwykle istotne jest prawidłowe przewidywanie i planowanie, jakie koszty wytwarzania musi ponieść firma, by osiągnąć zaplanowany poziom produkcji. Rozwiązania stosowane w Talo Energy dają taką możliwość w naprawdę długiej, kilkudziesięcioletniej perspektywie.

Inwestycja w nowoczesne instalacje fotowoltaiczne jest więc całkowicie naturalnym procesem dla firm. Przedsiębiorstwa pracują głównie w godzinach dziennych, gdy energia jest wykorzystywana na bieżąco. Dodatkowo energia w dzień jest o 70% droższa niż w nocy.

Na zakończenie warto też wspomnieć, że rozwiązania fotowoltaiczne, mimo swojej dość wysokiej ceny, szybko się zwracają. Ponadto istnieje kilka bardzo przystępnych możliwości inwestowania tego typu inwestycji m.in. nisko oprocentowane kredyty, leasingi czy środki własne. Dzięki temu właściwie każde przedsiębiorstwo jest w stanie sobie na nie pozwolić.