Fotowoltaika TALO ENERGY – 30 lat bez opłat za prąd.

Podstawowym elementem oszczędnego domu jest system fotowoltaiczny. Instalacja fotowoltaiczna generuje energię elektryczną produkowaną z promieni słonecznych. Energia elektryczna jest najbardziej uniwersalnym źródłem zasilania, które można przetworzyć na energię cieplną, podgrzanie wody, czy zasilanie domu.

Elektrownia słoneczna pracuje przez cały rok. Wprawdzie najwięcej energii produkowane jest w długie dni miesięcy letnich to dzięki polskiemu prawu możemy z niej korzystać przez cały rok. Produkujemy energię latem, nadwyżki magazynujemy w sieci energetycznej a zimą zmagazynowana energię zużywany na własne potrzeby.

Ekonomia i ekologia

Elektrownia słoneczna to najtańszy sposób na pozyskanie własnej , czystej energii. Inwestycja w fotowoltaika pozwala na pozbycie się rachunków za energię elektryczną na okres 30 lat.

Każda kilowatogodzina wyprodukowana z paneli fotowoltaicznych to ok 0,55 zł oszczędności.

Prawie wszystkie koszty na rachunku za prąd są zależne od ilości zużytych kWh. Stałe opłaty to koszt ok. 5-6 zł miesięcznie. Każda kolejna opłata wprowadzana przez zakład energetyczny jest również zależna od ilości zużytej energii (opłata OZE od 2017 roku, opłata za moc gwarantowaną od 2018 roku). Każda podwyżka cen energii lub wprowadzenie nowych opłat jest dla właściciela elektrowni słonecznej jedynie zyskiem bo oznacza większe oszczędności w każdym roku.

 

Możliwości montażu

Elektrownia słoneczna może być zamontowana na prawie każdym dachu lecz każdego rodzaju dachu jest przewidziany inny system montażowy. Dla dachów skośnych stosuje się specjalne haki montażowe, do których dokręca się listwy. Na dachach płaskich stosujemy systemy obciążeniowe, które nie wymagają dziurawienia dachu.

Szybkość montażu

W zależności od wielkości instalacji montaż następuje w ciągu 1-2 dni.

 

Autoryzowana ekipa montażowa

Instalacja fotowoltaiczna sprzedawana jest przez firmę TALO ENERGY wraz z montażem. Jako autoryzowany partner techniczny możemy zapewnić najwyższy poziom montażu i serwisu urządzeń.

 

Dobór instalacji

Każda elektrownia fotowoltaiczna jest dokładnie dobierana do zapotrzebowania energetycznego budynku. Eksperci TALO ENERGY bezpłatnie doradzają jak dobrać instalacje tak aby najwięcej zaoszczędzić w okresie żywotności urządzenia (30 lat).

 

Wspomaganie procesu projektowego i inwestycyjnego

Eksperci TALO ENERGY już na etapie projektowania domu współpracują z inwestorami i projektantami tak aby optymalnie wykorzystać położenie domu, projektowany dach, ułożenie okien. Dla każdego domu dopierana jest indywidualnie wielkość instalacji fotowoltaicznej uwzględniając planowane zużycie roczne budynku. Dobrze zaprojektowana instalacja jest gwarantem uzyskania dobrych uzysków energetycznych przez cały rok.