Innowacyjne Ogrzewanie TALO ENERGY

Drugim elementem systemu domu zasilanego słońcem jest innowacyjne ogrzewanie powierzchniowe TALO ENERGY (podłogowe lub sufitowe) , wykorzystujące promieniowanie podczerwieni. Jest zdrowe, komfortowe, trwałe i ekonomiczne.

Zastosowana po raz pierwszy na świecie technologia tzw. „Silver Busbar” (elektrod – połączeń wykonanych ze srebra) oraz pył grafitowo – węglowy zalaminowanych w tworzywach sztucznych gwarantuje 99% sprawności cieplnej. Wraz ze wzrostem temperatury nagrzewającej się maty (gdy wzrasta opór), zużycie energii zmniejsza się, w wyniku czego zużywamy mniej energii i jednocześnie zapobiegamy przegrzaniu. Żywotność produktów TALO ENERGY jest praktycznie nieograniczona.

System Ogrzewania Podłogowego

System TALO ENERGY jest system który może być montowany bezpośrednio pod panele i deski podłogowe lub wylewki, kafle czy gres. Daje nieograniczone możliwości tworząc niezależny i całkowity system ogrzewania domów i innych budynków. Stosowany w nowoczesnym budownictwie jak również i tradycyjnym w większości przypadków pozostawia je niewidocznymi dla oka.

Opis systemu:

– Folie grzewcze umieszczone są bezpośrednio pod pokryciem podłogi.

– System ogrzewania podłogowego TALO ENERGY nie zmienia poziomu podłogi.

– Nie magazynujemy ciepła w grubej wylewce podłogowej tak jak to jest w przypadku konwencjonalnego ogrzewania podłogowego, dzięki czemu czas podgrzewania jest kwestią minut zamiast godzin.

Elementy systemu:

– Folie grzewcze TALO ENERGY

– Sterowanie: termostat pokojowy (opcja Wi-Fi Ready) w każdym z pomieszczeń. Wyposażony w podwójny czujnik temperaturowy, programowany osobno na każdy dzień tygodnia.

– Akcesoria uzupełniające: system izolacyjny, akcesoria do montażu elektrycznego, folia PE.

Zastosowanie:

– Stosowany zarówno w nowych budynkach, jak i w przypadku renowacji

– Działający jako jedyne źródło ciepła (niezależny) lub  stosowany jako uzupełnienie

– Wykorzystany na pływające pokrycia podłóg (parkiety, podłogi laminowane, etc.)

– lub lite podłogi (płytki podłogowe, płytki ceramiczne, gres, itp)

System ogrzewania podłogowego TALO ENERGY, każdorazowo  wymaga dokładnego i indywidualnego projektu  wykonanego na podstawie dokładnych danych budynku lub lokalu.

 

Co oferuje system ogrzewania podłogowego?

 

  1. Maksymalny komfort i zdrowy klimat

– Zaletą ogrzewania podczerwienią jest to, że promieniowanie ciepła zapewnia wysoki komfort cieplny przy niższej temperaturze powietrza.

– Nasz system zapewniają idealną temperaturę powierzchni stóp, ciała i głowy. Tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne powoduje, że najcieplejsza strefa pomieszczenia znajduje się pod sufitem.

– Dzięki ogrzewaniu TALO ENERGY, możemy idealnie dopasować klimat poprzez oczekiwaną temperaturę pomieszczeń, na których nam szczególnie zależy, np. pokoju dziecięcego lub łazienki.

  1. Pełna swoboda aranżacji wnętrz

– System podłogowego ogrzewania – TALO ENERGY to wyjątkowa okazja dla nowoczesnego budownictwa. Możliwość uniknięcia kaloryferów i schowania elementów grzewczych, daje ogromne możliwości swobodnej aranżacji wnętrz.

– Każde z pomieszczeń może być traktowane jako osobny system grzewczy, sterowany za pomocą oddzielnego termostatu. Dzięki temu rozwijanie ogrzewania na kolejne pomieszczenia nie stanowi żadnego problemu i można budować system ogrzewania domu w poszczególnych fazach.

– Dzięki temu, że system ma tylko ok. 0,4 mm grubości, zastosowanie go nie powoduje podniesienia poziomu podłogi, ani na etapie budowy domu ani na etapie remontu.

  1. Korzystne koszty inwestycyjne, szybka realizacja

– Koszt inwestycji w systemy grzewcze TALO ENERGY pozostaje znacznie poniżej konwencjonalnych systemów grzewczych. Projekt i budowa lub remont systemu mogą być zrealizowane w ciągu jednego dnia roboczego.

– Dowolne skalowanie systemu zapewnia, że w przypadku źle obliczonego zapotrzebowania cieplnego w systemach tradycyjnych, można dowolnie dołożyć ogrzewanie pomieszczeń aby zapewnić wysoki komfort cieplny.

– Ponieważ każde z pomieszczeń może być traktowane jako osobny system grzewczy, można dokładnie zaprogramować sterowanie ogrzewaniem. Oszczędności z tego wynikające mogą przekroczyć nawet 50% całkowitych kosztów ogrzewania.

 

System Ogrzewania Sufitowego

Pewnym ograniczeniem ogrzewania podłogowego jest to, że temperatura powierzchni podłogi nie powinna przekraczać 29-31°C ze względów zdrowotnych, a w przypadku podłóg drewnianych i paneli nie może przekraczać 30°C ze względu na możliwe uszkodzenia materiałów podłogowych. To znaczy, że przekazywanie ciepła do pomieszczeń z podłogi jest również ograniczone.

Dlatego projektując ogrzewanie podłogowe projektanci muszą wziąć pod uwagę aranżację wnętrz (meble na ogół stoją na nóżkach, ale dywany czy wykładziny stanowią dodatkowy izolator). To ogranicza dowolność zastosowań i oczekiwań całego projektu. Poprzez zastosowanie ogrzewania sufitowego, uzyskuje się całkowitą wolność wystroju wnętrz. Co więcej, taki system wyjątkowo szybko ogrzewa pomieszczenia.

OPIS SYSTEMU

– Folie grzewcze TALO ENERGY umieszczone są bezpośrednio za płytą gipsowo-kartonową (GK). Ogrzewana płyta osiąga temperaturę 40-45°C, pozwalając na przekazanie dużo większej ilości ciepła na małej powierzchni w stosunku do najlepiej nawet zaprojektowanego ogrzewania podłogowego.

– Płyta GK posiada znakomitą przewodność cieplną, a więc system ogrzewania sufitowego – TALO ENERGY, jest systemem grzewczym, który najszybciej ogrzewa pomieszczenia. Żadna inna technologia grzewcza nie daje takich parametrów oraz żadnej innej nie można tak precyzyjnie kontrolować.

– W nowoczesnych budownictwie wystarcza 30-40% powierzchni sufitu aby uzyskać potrzebne ciepło do ogrzania pomieszczeń. Ponieważ nic nie zasłania powierzchni grzewczej, ciepło bez żadnych przeszkód dociera po wnętrza pomieszczenia.

ZASTOSOWANIA

– Stosowany zarówno w nowych budynkach, jak i w przypadku renowacji

– Działający jako jedyne źródło ciepła (niezależny) lub  stosowany jako uzupełnienie

– Domy w lekkiej konstrukcji

– Ukośne dachy domów jednorodzinnych

– Poddasza

– Wysokie pomieszczenia

– Budynki o wysokim standardzie

ELEMENTY SYSTEMU

System ogrzewania sufitowego składa się z:

– Folie grzewcze TALO ENERGY

– Sterowanie: termostat pokojowy (opcja Wi-Fi Ready) w każdym z pomieszczeń. Wyposażony w podwójny czujnik temperaturowy, programowany osobno na każdy dzień tygodnia.

– Akcesoria uzupełniające: system izolacyjny, akcesoria do montażu elektrycznego, folia PE.

– Specjalistycznych elementów montażowych.

Folia przylega bezpośrednio do płyty GK, na folii znajduje się nieduża warstwa izolacyjna, aby całe ciepło skierowane było do pomieszczenia, a nie na konstrukcję budynku.

Co oferuje system ogrzewania sufitowego?

– wolność wystroju wnętrz

Ogrzewanie sufitowe daje nieograniczone możliwości projektantom wnętrz, pozwalając na realizacje wszelkich pragnień i pomysłów designerskich. Nie ogranicza nas również pokrycie podłogi. Przy ogrzewaniu podłogowym można postawić meble na nóżkach, ale nie zaleca stosować się już np. dywanu czy wykładzin.

– małe różnice temperatury

Ciepłe powietrze nie zatrzymuje się w górnych warstwach. System ogrzewania sufitowego działa na zasadzie promieniowania cieplnego. Ciepło promieniuje z górnych warstw pomieszczeń do dolnych. Różnice temperatur wynoszą nie więcej niż 2°C.

 

Dane techniczne

Folie grzewcze do podłogowych i sufitowych systemów grzewczych

Moc grzewcza : 220W/M²

Szerokość : 50cm

Długość : dowolna

Grubość : 0,338 mm

Używana temperatura : 40 – 50 st. C

Napięcie :  230 V

Izolacja : Podwójnie izolowana poliuretanem

Zewnętrzna izolacja: Potrójnie izolowana folią PET

Izolacja kabli przyłączeniowych : podwójna izolacja

Kontrola pracy : sugerowany termostat do obsługi manualnej lub termostat z WI-FI Ready do obsługi z poziomu aplikacji w telefonie.

Certyfikaty : CE, JETS, UL, LVD, EMC, RoHS, GOST, ISO 9001, ISO 14001